Trump'dan doğum turizmi hamlesi: Vize kurallarını zorlaştıracak

Trump'dan doğum turizmi hamlesi: Vize kurallarını zorlaştıracak

Beyaz Saray’ın, çocukları otomatik olarak Amerikan vatandaşlığı alabilsin diye ABD’ye çocuk doğurmaya gelen yabancı kadınlara yönelik vize kurallarını sıkılaştırmayı planladığı belirtildi.

ABD'de doğan kişilere vatandaşlık verilmesi, Anayasa'nın 14. değişikliği tarafından garanti ediliyor. ABD Başkanı Donald Trump, bu uygulamayı kaldırmak istediğini belirterek, "Bu çok saçma" demişti.Axios portalına konuşan Beyaz Saray'dan bir kaynak: "Değişim, doğum turizminden kaynaklanan, örneğin bu endüstrideki kriminal faaliyetle ilgili olan ulusal güvenlik sorunlarını ve yasaları uygulama risklerini çözmemize yardımcı olacak" ifadesini kullandı.Kaynak, turizm veya iş amacıyla kısa süreliğine giriş yapmak isteyen kişilere verilen B tipi vize kurallarının değişeceğini söyledi.Trump yönetimine yakın Göç Araştırmaları Merkezi'nin değerlendirmelerine göre, her yıl ABD'de yabancı kadınların doğurduğu çocuk sayısı yaklaşık 33 bini buluyor.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!