STK

Tümü

TTYD, duayen turizmci Erkunt Öner’i andı…

TTYD, duayen turizmci Erkunt Öner’i andı…

Türkiye Turizm Yatırımcılar Derneği (TTYD), 2020-2021 Yılı Mali Genel Kurulu’nda geçtiğimiz günlerde vefat eden TTYD Başkan Yardımcısı Erkunt Öner’i andı.

TTYD Yönetim Kurulu, pandeminin etkisi ile yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen TTYD 2020-2021 Yılı Mali Genel Kurulu’nda ilk defa fiziksel olarak bir araya geldi.
Mali Genel Kurulu’nda bir araya gelen TTYD Yönetim Kurulu, tüm olumsuzluklara rağmen önümüzdeki dönem sektörün daha iyi hedeflere ulaşabilmesi için yapılması gerekenleri masaya yatırdı.

Türkiye Turizm Yatırımcılar Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin, Mali Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında geçtiğimiz günlerde vefat eden TTYD Başkan Yardımcısı Erkunt Öner’i andı.

Sözlerine “3 hafta evvel aramızdan ayrılan Değerli Büyüğümüz Dernek Başkan Yardımcımız merhum Erkunt Öner’i hep birlikte bir kez daha saygı ve şükranla anarak başlamak istiyorum” diye başlayan Oya Narin: “Merhum Erkunt Bey’in 3 Haziran 2021 tarihinde aramızdan ayrılması bizleri derinden üzmüştür. Erkunt Bey, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi okuduğu yıllarda T.C Turizm Bakanlığından aldığı turizm rehberliği lisansı ile profesyonel turizm hayatına başlayarak, 1966 yılında kurduğu Tura Turizm ile 50 yıla aşkın sürede kruvaziyer turizmi alanında ulusal ve uluslararası pazarlarda birçok önemli başarılara imza atmıştır.

Türkiye’de kurvaziyer turizminin yaygınlaşmasını sağlayan ve ülkemizde gemi ile seyahat etmenin keyfini yaşatan nadide insan Erkunt Öner’in  bizlere öncü olarak aşıladığı çağını aşan vizyonu doğrultusunda Türkiye Turizmine her zaman önemli katkılar sunmaya devam edeceğiz. TTYD olarak, çalışma sürecimizde turizmin sorunlarına olan duyarlılığı ve bu sorunlara yönelik çözümleri her zaman bizlere destek olmuştur.  Hepimiz ve camiamız için çok değerli,  Erkunt Öner’e bir kez daha saygı ve şükranlarımızı sunarız” diyerek Erkunt Öner’i andı.