STK

Tümü

TTYD, Kayseri ve Nevşehir’de turizm yatırımlarının artırılması için ziyaretler gerçekleştirdi

TTYD, Kayseri ve Nevşehir’de turizm yatırımlarının artırılması için ziyaretler gerçekleştirdi

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD), Kayseri ve Nevşehir’de  turizm yatırımlarının artırılmasına yönelik ziyaretler gerçekleştirdi.

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Yönetim Kurulu, Dernek Başkanı Oya Narin’in başkanlığında Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Alevli ve Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Arif Parmaksız’a turizm yatırımlarının artmasına yönelik işbirliği olanaklarını değerlendirmek üzere ziyaretler gerçekleştirdi.

TTYD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin ziyaretlere ilişkin, “TTYD Yönetim Kurulu, Türkiye Turizminin geleceğine olan inançla yatırımlarına devam etmekte ve ülkeyi adım adım gezmektedir. Bu çerçevede Kayseri, Erciyes, Nevşehir ve Kapadokya’yı içine alan bir ziyaretler silsilesi gerçekleştirdik. Halihazırda uluslararası standartlarda olan bu beldelerimizin daha da ileriye gitmesi için elimizden gelen katkıyı sağlamaya hazırız.

Bu kapsamda Kayseri, Nevşehir illeri Valilerimiz, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcımız ve
Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız ile
görüşerek Turizminin gelişim ve dönüşümüne ilişkin istişarelerde bulunduk. Bu görüşmelerde yatırım ve işbirliği fırsatlarının geliştirilmesine ilişkin çalışmaya hazır olduğumuzu ifade ettik” dedi.