Tunç Batum; “Ara tatil, sezonu uzatacak”

Tunç Batum; “Ara tatil, sezonu uzatacak”

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu öğretim yılında ilk defa uygulanacak olan iki ara tatil, turizm sektöründekilerin de gözlerini bu tatil sezonlarına çekmesine neden oldu. Bu yıl ilk defa Kasım ayında bir hafta olarak gerçekleştirilecek olan sömestr tatili nedeniyle turizmciler kış sezonuna yeni bir soluk getireceği düşüncesinde.

Bu yıl ilk defa gerçekleştirilecek olan Eğitim ve Öğretim yılında iki ara tatil uygulaması kasım ayı içerisinde başlıyor. Buna göre ilk ve orta dereceli okullar 18 - 22 Kasım tarihleri arasında bir hafta izin kullanacak. Bu gelişme üzerine Turizmciler sektöre ciddi katkı sağlayacaklarına inandıkları bu sömestr tatilini iyi değerlendirmek istiyor. Konu ile ilgili olarak Hilton Dalaman Sarıgerme Genel Müdürü Tunç Batum “Ara sömestr tatili yurt dışında hemen hemen bütün Avrupa ülkelerinde görülen bir uygulama, bu uygulamanın çocuklar açısından çok olumlu bir etkisi var. Bu ara tatil ile çocukların psikolojileri ve çalışma azimleri tekrar tetikleniyor ve dolayısıyla bu tatiller çok faydalı. Ayrıca bu sömestr tatili ülke içerisinde de ekonomik bir katkı oluşturacak, özellikle hizmet sektörü bundan çok faydalanacak. Bu yarıyıl tatilinin ilk uygulaması önümüzdeki yıllarda gelişerek turizm sezonunun ciddi bir etkeni olarak piyasada yerini alacak. Bunun bence bir diğer faydası ve en önemli noktası da, sezonu birçok yerde Kasım ayına uzatacak. Normalde Ege Bölgesi’nde ekim ayı zayıf geçer ve kasım ayında kimse oteli açmaz fakat bu ara tatiller bölgelerde sezonu uzatacaktır” dedi.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!