Dünya

Tur operatörlerine göre yılbaşında Türkiye’ye olan talep yüzde 40 artacak

Tur operatörlerine göre yılbaşında Türkiye’ye olan talep yüzde 40 artacak

Turistler, Yeni Yıl tatilleri için Türkiye’den rezervasyon yaptırmaya başladılar. Eylül ayının ortası itibariyle, bazı tur operatörlerinin yılbaşı turları için satış rakamları, geçen yılın aynı dönemine ait rakamlardan şimdiden birkaç kat daha yüksek.

Rusya Tur Operatörleri Birliği ATOR’un haberine göre, bu sonbaharda, turistlerin 2021 yılının aynı dönemine oranla yeni yıl tatili için Türkiye’yi daha fazla tercih etmeye başladılar. Tur operatörleri bu artıştan memnun. Türkiye’ye olan talebin yüzde 30-40 oranları arasında artacağını düşünen tur operatörleri yetkilileri, şimdiden yapılan rezervasyonların geçen yılın aynı dönemine göre çok daha iyi olduğunu açıkladılar. Erken satışlarda görülen bu artışın nedeni ise sınırlı sayıda uçuş ve turistlerin karlı bir teklifi kaçırma korkusu olarak görülüyor.

Yeni yıl tatili için en aktif tur operatörleri arasında FUN&SUN, Tez Tur ve Intourist yer alıyor.

Moskova’da bir tur operatörü olan Space Travel, müşterilerinin İstanbul’daki yılbaşı turlarına büyük ilgi gösterdiğini, ancak elbette Antalya dahil olmak üzere Türkiye'nin diğer bölgelerinin de talep göreceğini belirtti. Özellikle Antalya’da gelişmiş bir kış altyapısına sahip 5 yıldızlı otellerin daha fazla rağbet göreceğine dikkat çeken Space Travel, kayak merkezlerine de talepler de artış olacağını ekledi.

Сorendon Airlines, Yamal, AZUR air, Southwind, Aeroflot, Azimuth, S7 bölgelerinden kış tarifesinde Türkiye'ye uçmaya devam edecek.