TUR OPERATÖRÜ SAYISI YÜZDE 70 AZALDI

TUR OPERATÖRÜ SAYISI YÜZDE 70 AZALDI

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, 2015 yılında yurtdışı ile çalışan tur operatörlerin sayısının yüzde 70 azaldığını açıkladı.

Haberrus'ta yer alan habere göre; politik ve ekonomik nedenlerden dolayı yurtdışı ile çalışan tur operatörlerin sayısının düştüğünü belirten Lomidze, 685 firmanın çalışmaya devam ettiğini söyledi. Bazı firmaların iç piyasaya yöneldiğini ifade eden Lomidze, sürecin böyle devam etmesi durumunda yurtdışı ile çalışan tur operatörlerin daha da azabileceğini dile getirdi. Lomidze, “Mevcut durumda yüzde 20-25 azalma olabilir. Eğer durum daha da kötüye giderse yurtdışı ile çalışan tur operatörü sayısı yarı yarıya iner.” dedi.Yaşanan gelişmelere rağmen Rus turistlerin yurtdışına gitmeye devam edeceğini belirten Lomodze, anacak kalınacak süre ve tercih edilen ülkelerin değişeceğini vurguladı.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!