TURİST SAYISINDAKİ DÜŞÜŞ DURDURULAMIYOR

TURİST SAYISINDAKİ DÜŞÜŞ DURDURULAMIYOR

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ocak ayı yabancı ziyaretçi istatistiklerini açıkladı. Verilere göre Ocak ayında Türkiye’ye gelen ziyaretçi sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9.8 azaldı.

Ocak ayında Türkiye'ye gelen yabancı ziyaretçilerin sayısı 1 milyon 55 bin oldu. Buna göre Türkiye, 2017’ye 114.859 yabancı turist kaybı ile başlamış oldu.

İlk 5 ülke
En fazla giriş ise 140 bin 988 kişi ile Gürcistan birinci sırada yer aldı. Gürcistan’ı, 101 bin 636 kişi ile İran takip etti. Üçüncü sırada ise Türkiye’nin en önemli pazarı Almanya yer aldı. Ocak ayında Almanya’dan 78 bin 750 kişi Türkiye’ye giriş yaptı. Almanya’yı 77 bin 879 kişi ile Bulgaristan ve 40 bin 126 kişi Rusya takip etti. 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!