Turistler iki tabak spagetti için 430 Euro ödedi

Turistler iki tabak spagetti için 430 Euro ödedi

Roma'da yemek yiyen Japon turistler iki tabak deniz ürünlü spagetti ve iki bardak su için yaklaşık 430 Euro (yaklaşık 2 bin 650 TL) hesap gelince şok geçirdi.

Independent'ta yer alan habere göre; Japon çift, 349,80 Euro hesap ve 80 avro servis ücreti yazdığı görülen faturanın görüntüsünü TripAdvisor’da yayımladı.
Şehir merkezinde Castel Sant Angelo (Kutsal Melek Kalesi) yakınındaki Antico Caffe di Marte’de yaşanan hadiseyle ilgili yorumlarsa internette hızla yayıldı.Olayın ardından TripAdvisor restoranın yorum sayfasını askıya alarak “Medyanın dikkatini çeken ve ilk elden deneyim içermeyen yorum gönderme akınına neden olan yakın zamandaki hadise nedeniyle, listedeki restoran için yeni yorumlar yayımlamayı geçici olarak askıya aldık. Bu yerde ilk elden deneyim yaşadıysanız, lütfen kısa süre sonra (sayfayı) kontrol edin. Yorumlarınızı almayı sabırsızlıkla bekliyoruz!” ifadesini kullandı.Geri kalan yorumların büyük çoğunluğu restoranı “korkunç” olarak değerlendirirken, bazı müşterilerse işletmeyi “dolandırıcı”, “kazıkçı” ve “sahtekar” diye nitelendiriyor.Corriere de la Sera gazetesine konuşan restoran sahibi “Menümüz şeffaftır. Onların (Japon turistlerin) bu fiyatı ödemelerinin nedeni sadece spagetti değil taze balık da sipariş etmeleri. Tezgahta balıkları müşterilerin kendisi seçti” dedi.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!