Turistlerin imdadına Sahil Güvenlik yetişti

Turistlerin imdadına Sahil Güvenlik yetişti

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Göcek Koyu'nda meydana gelen iki ayrı olayda, tekne turunda rahatsızlanan 1'i yabancı uyruklu 2 tatilci, Sahil Güvenlik ekiplerinin çalışmasıyla hastaneye yetiştirildi.

İlk olay Göcek Adası Koyu'nda, dün saat 13.30 sıralarında meydana geldi. 'Kardeşler' isimli gezi teknesiyle tura çıktığı öğrenilen Bahreyn uyruklu 56 yaşındaki Dhafer Ali Rashed Ali Almascati, Göcek adası sahilinde bulunduğu sırada aniden fenalaştı. Teknede bulunan bir doktor tarafından ilk müdahalede bulunulan Bahreynli turistin kalp krizi geçirdiği belirlendi. Olay yerine, 112 Acil Servis ekibi çağrıldı. Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı'na ait bir botla olay yerine giden sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından Göcek Sahil Güvenlik İskelesi'ne getirilen Almascati, ambulansla Dalaman Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı.

İkinci olay aynı gün saat 20.00 sıralarında, Göcek'in Hamam Koyu'nda yaşandı. 'Sempatik' isimli ticari bir yatta bir kadının epilepsi krizi geçirdiğine ilişkin ihbar üzerine, 112 sağlık görevlileri, Sahil Güvenlik botuyla olay yerine sevk edildi. Epilepsi krizi geçirdiği tespit edilen 52 yaşındaki Canan Ö., deniz ortasında yapılan ilk müdahalenin ardından, Göcek Limanı'na götürüldü. Canan Ö., ambulansla, Fethiye Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!