Turizm Bakanı Ersoy, “5.6 milyon alman turist bekliyoruz”

Turizm Bakanı Ersoy, “5.6 milyon alman turist bekliyoruz”

Dünyanın en büyük turizm fuarı ITB Berlin Uluslarası Turizm Fuarı ve Borsası'nda Türkiye, Truva Atı ve Göbeklitepe'nin simge dikilitaşları modellerinin eşliğinde, toplam 2 bin metrekare alan üzerinde kurulu standları büyük ilgi gördü.

Almanlar, Türkiye ile ilgili bilgilerin verildiği standlara akın ederken, fuarı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, “Sayın Cumhurbaşkanımızın 2019'u Göbeklikepe yılı ilan etmesiyle birlikte tanıtımın odak noktasına Göbeklitepe’yi koyduk” dedi.

Geçen yıl ile kıyaslandığında Almanya’dan Türkiye’ye erken rezervasyonlarda artış olduğuna dikkat çeken Ersoy, "2018 beklentilerin üstünde gayet iyi şekilde kapandı. Aynı sıçramayı 2019 yılında da gerçekleştireceğiz gibi gözüküyor üst üste. Özellikle Avrupa satışları ki Almanya burada başı çekiyor. Erken rezervasyon olarak çok ciddi artışlar var. Geçen seneyle kıyaslandığında Almanya’dan Türkiye’ye erken rezervasyon satışlarında yüzde 58’lik bir artış var. Bu oldukça sevindirici ki Almanya’nın genelinde satış artışı olmamasına rağmen Türkiye’ye yönelik satışlarda yüzde 58’lik artış var. Demek ki Almanya’nın lokomotifi Türkiye olmuş bu sene rezervasyon olarak” dedi.

"Bu yıl 5.6 milyon Alman turistin gelmesi bekliyoruz"
Almanya Turizm Birliği’nin verilerine göre bu yıl Almanya’dan Türkiye’ye 5.6 milyon turistin gelmesini beklediklerinin altını çizen Ersoy, "Geçen yılı 4.5 milyonun üstünde kapatmıştık. Almanya Turizm Birliği’nin verdiği rakamlar var 5.6 milyon. Gidişat onu gösteriyor diyorlar. Bizim de beklentimiz 5.6 milyon civarında bir Alman turistin Türkiye’ye ziyaret etmesi" diye konuştu.

"Bireysel tanıtıma da başladık"
Bireysel tanıtıma da başladıklarını ifade eden Ersoy, "Biz bu sene Ocak ayı itibariyle sadece Almanya üzerinde değil, Türkiye’ye yolcu tedariği yapan yolcu veren ülkelerin tamamında, İngiltere, Almanya, Rusya, Hollanda, Ukrayna körfez ülkeleri tamamında bireysel tanıtıma başladık. Hem magazin dergilerinde hem de ulusal kanallarında Almanya’nın THY ile birlikte yoğun tanıtım kampanyasına başladık. Nisan ayı itibariyle THY’nin tarifeli seferlerinde Antalya, Bodrum, İzmir havalimanlarında devreye aldık. Türkiye’nin tanıtımında bir farklılaşma var. Olumlu sonuçları göreceğimizi düşünüyorum. İkinci aşamasında PR ile etkinliklerle tamamlayacağız. Yurt dışından özellikle Almanyada, Avrupa’daki kanaat önderlerini editörleri, instagram fenomenlerin tamamını Türkiye’ye davet edeceğiz. Onların gözünden Türkiye’yi Almanlara Avrupalılara anlatacağız" dedi.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!