TURİZM BAKANI NABİ AVCI: “2016’NIN BÜTÜNÜYLE KURTARILMASI MÜMKÜN DEĞİL”

TURİZM BAKANI NABİ AVCI: “2016’NIN BÜTÜNÜYLE KURTARILMASI MÜMKÜN DEĞİL”

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, AK Parti Çevre Şehircilik ve Kültür Başkanlığı tarafından açılan 15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Sergisi’ni gezdi.

Sergi sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Rusya ile başlayan charter seferinden bahsederek, 2016 yılı turizm değerlendirmelerinde bulundu. Bakan Avcı, “2016 Şimdi 3 Eylül tarihi itibari ile charter seferleri başladı. Tabi 2016’da Türk turizmi ciddi bir bunalım, ciddi bir kriz yaşadı. Pek çok nedeni var ama Rusya ile olan kriz gerek sayın Cumhurbaşkanımızın gerek sayın Putin’in en yüksek düzeyde siyasi irade beyanlarıyla çözülmüş oldu. Tabi bu saatten sonra 2016’nın bütünüyle kurtarılması mümkün değildir sektör bakımından, sezon bakımından. Ama hiç olmazsa zararın neresinden dönülse kardır diye bakıyoruz. Burada önemli olan önümüzdeki 2017’den itibaren sadece Rusya’nın değil, Almanya’yla da, İngiltere’yle de, komşularımızla da ve açılacağımız yeni pazarlarla da ilişkilerimizin bunun çok üzerine taşınmasıdır. İnşallah önümüzdeki yıllarda bunları göreceğiz. Şimdi bayram tatili de geliyor. Kurban Bayramı’nın 9 gün olarak ilan edilmesinden sonra doluluk oranlarında ciddi bir artış bayram içinde bekliyoruz. Şimdiden yüzde 100’lere yaklaşmış durumda” dedi.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!