TURİZM CENNETİ ALEV ALEV

TURİZM CENNETİ ALEV ALEV

İzmir’deki en önemli tatil merkezlerinden Yeni Foça'da çıkan orman yangını geniş bir alana yayılırken, askeri birlikler ve çok sayıda itfaiye ekibi yangının yerleşim yerlerine ve evlere sıçramaması için büyük çaba harcıyor.

Edinilen bilgiye göre, yangın, öğle saatlerinde İzmir’in en önemli turizm noktalarından Yeni Foça Kızıldağ mevkiinde çıktı. Henüz belirlenemeyen bir sebeple çıkan yangın bir anda hızla rüzgarında etkisiyle büyüdü. Yangının büyümesiyle birlikte bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Çıkan yangında dumanlar kilometrelerce uzaklıktan bile görünürken, çam ağaçları alev alev yandı. Öte yandan yangının bir anda yerleşim yerlerinin bulunduğu alana doğru yayılmasıyla ekip sayıları artırıldı ve yangının söndürülmesi için bölgeye askeri birlikler de sevk edildi. Bölgeye gelen ekipler insanların yaşadığı alana yangının sıçramaması için yoğun çaba sarf ederken, vatandaşlarda söndürme çalışmalarına katıldı.

Daha önce sabotajla yakılmıştı, şimdi de şüpheleniliyor
Onlarca ekip, bölgede yangını söndürmek için mücadele verirken, 50 hektarlık bir alanda etkili olan yangının birkaç noktada çıkması sabotaj ihtimalini gündeme getirdi. Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ve Foça Kaymakamı Ali Çetin’de bölgeye gelerek bilgi aldı. Başkan Demirağ, yangının geniş bir alanda devam ettiğini ifade etti. Demirağ, “Sabotaj ihtimali olabilir mi?” şeklindeki soruya ise “Bilmiyorum, daha sonraki süreçte belli olacak” dedi. Öte yandan, bölgede iki yıl öncede bir yangının çıktığı, yangının sabotaj olduğunun ortaya çıkması üzerine bazı kişilerin gözaltına alındığı da öğrenildi.

Aynı bölgeyi terör yandaşları yakmış, 3 kişi tutuklanmıştı
Öte yandan, aynı bölgede 2011 yılında da yangın çıkmış ve İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince 3 zanlı yakalanmıştı. Tutuklanan 3 zanlının PKK ile bağlantısı ortaya çıkmıştı. 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!