STK

Tümü

Turizm Etkinlik ve Eğlence Yatırımcıları Derneği Genel Kurulu’nu yaptı: Oktay Arı yeniden başkan seçildi

Turizm Etkinlik ve Eğlence Yatırımcıları Derneği Genel Kurulu’nu yaptı: Oktay Arı yeniden başkan seçildi

Kısa adı TEEYAD olan Turizm Etkinlik ve Eğlence Yatırımcıları Derneği, Pandemi nedeniyle uzun süredir ertelenen Genel Kurulu gerçekleştirdi. Seçime tek liste ile gidilirken, kurucu başkan Oktay Arı görevini devam ettirdi.

Merkezi Antalya’da olmak üzere 2019 yılının sonlarında kuruluşu tamamlanan Turizm Etkinlik ve Eğlence Yatırımcıları Derneği (TEEYAD), ilk genel kurulunu gerçekleştirdi. Adalya Elit Lara Hotel’de gerçekleştirilen kongreye derneğin 31 üyesinden 22’si katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlatılan Genel Kurul’a Divan Başkanlığı seçimi ile devam edildi. Üyelerin oybirliği ile Divan Başkanlığı’na Halis Altay seçildi.

Genel Kurul’a yönetim kurulu çalşmaları ile ilgili bilgi veren derneğin kurucu başkanı Oktay Arı, 2019’un sonunda kuruluş kaydını gerçekleştirdikleri derneğin ilk genel kurulunu pandemi nedeniye bugüne kadar yapamadıklarını söyledi. Amaçlarının turizmde etkinlik ve eğlence sektörünün sorunlarını gidermek olduğunu belirten Arı, ‘’Ankara’da bir dizi temasda bulunduk. Özellikle yabancı personel çalışma izinleri konusunda olumlu girişimler gerçekleştirdik’’ dedi.

Yönetim ve denetim kurulu raporlarının okunarak oybirliği ile onaylandığı genel kurulda, daha sonra bazı tüzük değişiklikleri de gerçekleştirildi. Sektörde faaliyet gösteren firmaların güçbirliği yaparak toplu alımlar yapmasının kararlaştırıldığı genel kurulda, sektöre bazı etik kuralların da getirilerek otokontrol sisteminin uygulamaya konulması kararlaştırıldı. TEEYAD üyeleri daha sonra 3 yıl boyunca görev yapacak olan yönetim ve denetim kurullarının seçimini gerçekleştirdi.

Derneğin kurucu Başkanı Oktay Arı’nın oluşturduğu tek liste ile seçime gidildi. Üyeler oybirliği ile Arı ve ekbini 3 yıllığına göreve getirdi. Yeni yönetimde Halis Altay, İskeder Yıldırım, Ferdağ Gencer, Özgür Emeklioğlu, Mehmet Yağmur, Mehmet Boztaş, Güney Cino ve Uğur Yuva yeraldı. Denetim Kurulu ise Azad Babayev, Emrah Polat ve Yamaç Alkan’dan oluştu. Yeni kurullar önümüzdeki günlerde toplanıp kendi aralarında görev dağılımı yapacaklar.