Turizm işçilerinden, turizm camiasına açık çağrı

Turizm işçilerinden, turizm camiasına açık çağrı

Turizm çalışanları yaptıkları çağrı ile turizm camiasının elini taşın altına koymasını istedi.

İşte turizm işçilerinin açıklaması: “Bizler turizm çalışanlarıyız, birçoğumuz sektörün kanayan yarası olan "sezonluk" çalışıyoruz, şuan boştayız veya ücretsiz izindeyiz. Son çıkan "kısa çalışma ve işsizlik ödeneği"nden esnetilmiş olsa bile yararlanamıyoruz. 

Hepimiz sezon başı iş başı yapmayı beklerken devletimizin "evdekal" çağrısına kış aylarından beri uyuyoruz. Turizm camiasındaki tüm basın kuruluşlarını, köşe yazarı ve gazetecileri, sektörde faaliyet gösteren meslek gruplarını, dernek ve federasyonlarını, tüm otelciler birliklerini, tüm acenta ve tur birliklerini, sektörün önde gelen duayen yöneticilerini, her şey bittiğinde; "kaldığımız yerden hep beraber devam etmek için" , elinizi taşın altına koymanızı istiyoruz. 

Devletimizin ilgili tüm kurulları harekete geçirmek için, sesimizi duyurmanızı, bekliyoruz. 

Bizlere "aynı gemide" olduğumuzu göstermenizi istiyoruz.”

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!