Havacılık

Tümü

Turizm Karikatürleri Yarışması’nda dereceye giren eserler Fraport TAV Antalya Havalimanı’nda

Turizm Karikatürleri Yarışması’nda dereceye giren eserler Fraport TAV Antalya Havalimanı’nda

Prof. Dr. Nazmi Koçak’ın yarışma Koordinatörlüğü ile gerçekleşen 11. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda dereceye kalan eserler Fraport TAV Antalya Havalimanı sponsorluğuyla Antalya Havalimanı’nda sergilenmeye başladı.

2009 yılından günümüze her yıl
TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sponsorluğunda düzenlenmekte olan Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın “Havalimanı” temalı bu yılki yarışmasında dereceye giren eserler, Fraport TAV Antalya Havalimanı’nda yolcuların beğenisine sunuldu. Sergi 20 Nisan – 15 Mayıs 2022 tarihleri arasında İç Hatlar Terminali’nin asma katında ziyaretçilere açık olacaktır.

Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması
2009 yılından bu yana düzenlenmektedir. Yarışmanın amacı, turizmi çeşitli boyutları ile incelemek ve tatil amacıyla seyahat eden bireylerin tatilleri döneminde konaklama, ulaştırma, yeme-içme, eğlence, rekreasyon, gezme-görme, müzeler, çevre, turist-yerli ilişkileri, vb. ilişkilerin ve yaşanan deneyimlerin değerlendirilmesi, bu yarışmanın temel amacını oluşturmaktadır.

Yarışmaya iki kategoride eserler kabul edildi.
Yetişkinler Kategorisini 17 ve daha yukarı yaşlardaki, Gençler Kategorisini ise 16 ve altındaki yaşlardaki karikatürcüler oluşturdu.

11. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması
’na 61 farklı ülkeden 633 karikatür sanatçısı toplam 1284 eserle katıldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da seçim işlemi üç aşamalı olarak gerçekleştirildi.

Yarışma her yıl düzenlenmekte olup, amatör ve profesyonel dünyadaki bütün karikatür sanatçılarına 
açıktır.