Turizm şoförleri beden dili öğrendi

Turizm şoförleri beden dili öğrendi

Antalya’da turizm sezonu öncesinde turizm şoförlerine ilkyardım, beden dili, iletişim, trafik ve araçlarda yangın söndürme eğitimi verildi.

Antalya Ticaret Sanayi Odası’nda  (ATSO) Turizm Yol Güvenliği Eğitim Semineri düzenlendi. Seminerde turizm şoförlerine ilkyardım, beden dili, iletişim, trafik ve araçlarda yangın söndürme üzerine eğitim verildi. Seminerde Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, 2017 yılında kentte gelen turist sayısının, 10 milyon 400 bin civarında olduğunu hatırlatarak, "Antalya'ya gelen turistlerin memnuniyetini yüksek tutarsak, bu yıl da turist sayısının 14 milyon'a ulaşmasını hedefliyoruz" dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü’nden Neşe Çamkerten ise ilkyardım hakkında, seminere katılan şoförlere uygulamalı olarak eğitim verdi. Çamkerten, kanama, yaralanma, araç içerisinden yaralı çıkarma, kalp masajı ve suni teneffüs hakkında ilkyardım bilgilendirmesinde bulundu. Beden Dili ve İletişim Eğitmeni Nuran Tarakoğlu da iletişim hakkında katılımcılara örneklendirmeler yaparak bilgiler verdi.

Trafik Denetleme Şube Müdürü Nurettin Şengül ise trafik kazalarının çok olduğunu ve kurallara uyulmadığı için de kazaların meydana geldiğine değindi. Trafik Denetleme Şube Müdürü Şengül, emniyet kemeri, cep telefonu, hız ve güvenli sürüş bilinci konuları hakkında bilgi verdi. Şengül aynı zamanda, alkollü insanların gözünden durumun nasıl olduğunun görülebilmesi adına seminere katılan şoförlere hazırladıkları platformda uygulamalı olarak alkollü gözlüğü taktırarak istekli şoförleri bir teste tabi tuttu.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!