Turizmcilerden Çin'e maske yardımı

Turizmcilerden Çin'e maske yardımı

Turizmcilerden Çin'e maske yardımı

08 Şubat 2020 Cumartesi

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bir araya gelen yamaç paraşütü pilotları ve turizmciler, halkın 'koronavirüs' salgınından korunması için Çin'e maske gönderdi.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkarak dünyaya yayılan 'koronavirüs' salgınının önüne geçmek için Fethiyeli yamaç paraşütü pilotları ve turizmciler harekete geçti. Zonguldak'taki bir fabrikadan temin edilen 3 bin maske, bugün kargo aracılığıyla İstanbul'daki Çin Başkonsolosluğu'na gönderildi. Solunum yollarından kolayca bulaşan 'koronavirüs' mikrobundan korunmak için özel olarak üretilen maskelerin, Çin'de ihtiyaç duyulan bölgelere gönderileceği kaydedildi. TÜRSAB Fethiye Bölge Temsil Kurulu Başkanı Özgen Uysal, maskelerin virüsün vücuttan çıkmasını ya da girmesini engellediğini söyledi. Zor günlerinde Çin Halk Cumhuriyeti'nin yanında olduklarını belirten Uysal, "Turizmde amacımız sadece para kazanmak değil. Barış elçiliği de yapıyoruz. Binlerce kilometre ötedeki insanlarla ilişki kuruyoruz. Umarım yaptığımız yardım amacına ulaşır" dedi.

Maskeleri temin etmekte çok zorlandıklarını anlatan yamaç paraşütü şirketi sahibi Celal Yıldız, salgının ardından Avrupa'da ve dünyada ihtiyaç duyulan 3 bin maskeyi koliler halinde Çin'e yolladıklarını kaydetti. Yıldız, Türk milletinin din, dil, ırk gözetmeksizin dünyanın neresinde olursa olsun yardıma ihtiyacı olanın yanında olduğunu vurguladı. Yamaç paraşütü pilotu Cemal Övet ise Çin'de ortaya çıkan 'Dayan Vuhan' sloganını desteklediklerini belirterek, Çin halkının bir an önce bu badireyi atlatmasını dilediklerini aktardı.Yorumunuz:


Sitemizde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Tourism Today’e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Copyright © 2006 - 2019 - Tüm hakları saklıdır. Tourism Today
VERACONN