TURİZMİ DEVRE TATİL ŞAHLANDIRIR

TURİZMİ DEVRE TATİL ŞAHLANDIRIR

Clup Flipper'ın patronu Bayer, devre tatil satışının yatırımcının elini rahatlatacağını belirterek, "Yatırım karşılığını 3 yılda alır. %25 doluluğu da garantiler" dedi.

 Sabah Gazetesi'nden Betül Alakent'in haberine göre; Rusya sıkıntısını teşviklerle atlatmaya çalışan turizm sektörü, devretatil yöntemini gündeme getirdi. Clup Flipper Tatil Köyü Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bayer, devletten 49 yıllığına tahsis edilen turizm arazilerinde devre tatil satışına izin verilmesi durumunda otel yatırımcısının elinin rahatlayacağını söyledi. Bayer, "Akdeniz bölgesindeki otellerin yatak kapasitelerinin yüzde 25'i kadar apart var. Sadece buna devre tatil izni verilse otelcinin eli rahatlar. Çünkü yatırımcı şimdi hem oteli doldurmakla hem krediyle hem de kirayla boğuşuyor. Örneğin 100 milyon dolarlık bir yatırım yapıldıysa yüzde 25'lik kapasitede devre tatil satışı izni olduğunda bu yatırımın karşılığını üç yıl içinde alır ve krizlere karşı dayanıklı hale gelir" dedi. Bayer, devre tatil satışının arazi tahsis süresiyle sınırlı tutulması gerektiğini kaydetti.ABD'DE YAYGIN BİR MODELTürkiye'de devre tatil konusunda kanunda boşluklar olduğunu ve suiistimallerin yaşandığını aktaran Bayer, tüketicinin devre tatile mesafeli yaklaştığını ifade etti. Devre tatilin özellikle ABD'de çok yaygın bir sistem olduğunu aktaran Bayer, "Devlet bu alanda ABD ya da Avrupa'daki kanunlara göre yeni bir düzenleme yapsa ve boşlukları ortadan kaldırsa tüketici hakkının korunacağını bilir. Böylece devre tatile olan ilgi artar" diye konuştu.YUMURTALAR AYNI SEPETTETürkiye turizm için bir mastır plana ihtiyaç olduğunu vurgulayan Bayer, "Sadece tatil köyü ya da otel yatırımı yaparsanız tüm yumurtaları aynı sepete koymuş oluyorsunuz. Bu nedenle turizmi çeşitlendirmemiz gerekiyor. Böylece turizmi kötü günlerde garanti altına alabiliriz" şeklinde konuştu. Alternatif turizm destinasyonlarının üretilmesi gerektiğine dikkat çeken Bayer, şunları anlattı: "Örneğin çok parası olan, özel uçak ve yatlarıyla seyahat eden kesim için çok lüks tesisler inşa edilmeli. Zaten orta ve alt segmente yönelik hizmetlerimiz var. Ayrıca gençlere yönelik alternatif turizm alanları oluşturmalıyız. Böylece yatırımlarda da çeşitlendirmeye gitmiş oluruz."SON 15 DAİRE SATIŞA ÇIKTIBodrum Yalıkavak'ta yer alan Flipper Residence projesiyle ilgili de bilgi veren Bayer, şunları anlattı: "Projemizdeki son 15 daireyi satışa çıkardık. 85 metrekare büyüklüğe sahip bahçe veya teraslı 2+1 dairelerin fiyatları 500 ila 950 bin dolar arasında değişiyor. Denize 30 adım mesafedeki dairelerimizin 1 yıl içinde yüzde 30 prim yapacağını öngörüyoruz."

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!