Genel

Türk otelleri, Almanya’da fiyat konusunda dik durmalı

Türk otelleri, Almanya’da fiyat konusunda dik durmalı

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ve Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun bir araya gelmesi ve sonrasında Alman Bakan’ın Türkiye ile geçen sene ki model ile tatil imkanına olumlu bakması turizmcileri sevindirdi.

ALMANYA BAZI İSTİSNALAR TANIYACAK

Tourism Today Almanya Temsilcisi İbrahim Bağ iki bakanın bir araya gelmesinin turizm anlamında çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi. Gelişmeleri değerlendiren İbrahim Bağ, Almanya’nın vaka sayılarının da düşüş eğilimi göstermesi ile birlikte Türkiye’deki turizm bölgelerine kapıları açacağını belirtirken, “Almanlar, Türkiye’yi yanına çekebilmek için bazı istisnalar tanıyacak. Bunlardan biri de turizm olacak.

Almanya geçen sene olduğu gibi bu sene de Türkiye’deki bazı turizm bölgelerine tatil yapma olanağı sağlayacaklar. Bakan Maas, geçen seneki modeli örnek gösterdi. Bu model ile Alman ve Türk asıllı alman vatandaşları Türkiye’de tatil yapabilecekler. Vaka sayılarının düşüş eğilimi devam ederse bu beklenen durum gerçekleşecek” dedi.

KULAĞIMIZA OLDUKÇA DÜŞÜK FİYATLAR GELİYOR!

Türkiye’nin geçen sene olduğu gibi kısıtlı bir dönemde turizm yapacağını hatırlatan İbrahim Bağ “Almanya kapıları açıldığı zaman Türkiye kısıtlı bir dönem ve sayıda turist ağırlayacaktır. Aldığımız duyumlara göre Türkiye’deki oteller fiyatları ile bu pastadan pay alma telaşına girebilir. Kulağımıza oldukça düşük fiyatlar geliyor. Otellerin fiyat kırma yarışına girmesi Türkiye’nin ve otellerin zararına olacak. Bu noktada oteller dik bir duruş sergilemeli. Yine aldığımız duyumlara göre Türkiye’deki bazı otel grupları fiyat konusunda taviz vermeme taraftarı.

Almanlar ve Türk asıllı Alman vatandaşları Türkiye’nin turizm imkanlarını çok iyi biliyor. Geçen sene tatile gelenler bunu yakından bir kez daha gördü. Büyük tur operatörleri de Türkiye’ye sıcak bakıyor. Çünkü Türkiye tur operatörlerine para kazandıran bir destinasyon. Bu tur operatörleri sadece İspanya ve Yunanistan ile yol almak istemiyor. Bu noktada Güvenli Turizm Sertifikası ile işi sıkı tutan ve kaliteli hizmet veren Türk otelleri avantajlı bir konumda. Otellerimiz fiyat anlamında dikkatli olmaları gerekiyor” diye konuştu.