TÜRK TURİZMİ UNUTMAK İSTEDİĞİ BİR YILI GERİDE BIRAKIYOR

TÜRK TURİZMİ UNUTMAK İSTEDİĞİ BİR YILI GERİDE BIRAKIYOR

İngiltere’de yayımlanan The Guardian Gazetesi’nde "Türk turizmi unutmak istediği bir yılı geride bırakıyor" başlıklı bir yazı yayınlandı.

Yazıda, yılın kötü geçmesinde bombalı saldırıların ve darbe girişiminin etkili olduğu belirtiliyor. Sıkıntıların sadece Antalya gibi yaz turizmine yönelik destinasyonlarda değil İstanbul, Ankara, Mardin gibi diğer destinasyonlarında da etkili olduğuna işaret edilerek İstanbul'dan Antalya'ya farklı noktalardan izlenimler aktarılıyor.Yazıda, Türkiye'nin turizmdeki gelir kaybının 2 ila 2.5 milyar sterlin olmasının beklendiği ifade edilirken, Sultanahmet'te otel işletenlerin görüşlerine yer veriliyor. Yazıda, söz konusu bölgede doluluk oranının bütün yaz yüzde 30'u geçmediği, oda fiyatının da 80 avrodan 25 aroya düştüğü kaydediliyor. Antalya'da durumun da en az İstanbul kadar kötü olduğu belirtilen yazıda, ile gelen turist sayısının ilk 8 ayda yüzde 50 azaldığı hatırlatıldı. Antalya'da otellerin neredeyse yüzde 30'unun bu sezon hiç açılmadığı belirtilirken, bu durumdan en çok küçük yatırımcı ve esnafın etkilendiği belirtiliyor.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!