as

Türkiye’deki konaklama vergisi, Rus turisti Tunus, Mısır veya Yunanistan’a yöneltecek

Türkiye’deki konaklama vergisi, Rus turisti Tunus, Mısır veya Yunanistan’a yöneltecek

08 Kasım 2019 Cuma

Rus tur operatörleri, Türkiye'deki konaklama vergilerinin özellikle kısıtlı bütçeli turistleri korkutacağını açıkladı. Operatörler Türkiye’deki tatilin toplam maliyeti nedeniyle turistlerin bir kısmının Tunus, Mısır ve hatta Yunanistan gibi daha ucuz yerlere yönelebileceğini belirtiyor.

Sputnik’in haberine göre Rus tur operatörü Intourist'in CEO'su Sergey Tolçin, Sputnik’e yaptığı açıklamada, “Türkiye'deki konaklama vergisinin uygulanmaya konması ve turistlerin geldikleri yerde ek para ödemek zorunda kalması durumunda diğer tüm ek harcamalar gibi bu da onlarda rahatsızlık yaratacak. Otel fiyatına dahil edilen vergiler başka, doğrudan elden alınan vergiler başka bir şey. Turistlerin kafasında soru işaretleri oluşacak” dedi.

Anex Tour tur operatörü de konaklama vergisinin Rus turistleri büyük oranda etkilemeyeceği görüşüne katılıyor. Şirketten yapılan açıklamada, “İtalya, İspanya, Fransa, Karadağ, Japonya ve hatta Rusya dahil birçok ülkede turist vergisi var. Mevcut durumda Türk otellerinde de bu verginin alınması muhtemelen turist akışını ve bu ülkeye olan talebi etkilemeyecek” dendi.

Rus Tur Operatörleri Birliği’nden Rus medyasına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Türk otelcilerin değerlendirmelerine göre, konaklama vergisi kabul edilirse bu, otel fiyatlarının en yüksek olduğu Temmuz-Ağustos aylarında doluluk oranını düşürecek. Çünkü bu dönemde, tüm vergiler dahil Türkiye’deki tatilin toplam maliyeti, turistlerin bir kısmını daha ucuz Tunus, Mısır ve hatta Yunanistan’a yönlendirebilir, çünkü bu ülkelerde turistlerden değil oda fiyatından vergi kesiliyor."Yorumunuz:


Reklam alan 19 ( 260 x 330 boyutlarında reklam alanı )
Reklam alan 20 ( 260 x 330 boyutlarında reklam alanı )
Reklam alan 21 ( 260 x 330 boyutlarında reklam alanı )
Sitemizde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Tourism Today’e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Copyright © 2006 - 2019 - Tüm hakları saklıdır. Tourism Today
VERACONN