Türkiye, Rusya'daki paket tur satışlarında rakiplerini katladı

Türkiye, Rusya'daki paket tur satışlarında rakiplerini katladı

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) geçen sezona ilişkin turizm verilerini açıkladı. Türkiye yine Rus turistlerin en fazla ziyaret ettiği destinasyon oldu.

Komsomolskaya Pravda’nın aktardığı verilere göre, Rusya’da geçen sene tur paketlerinin yüzde 55’i Türkiye’ye satıldı. Bu sıralamada Türkiye’yi Tunus (yüzde 8), Rusya sahilleri (yüzde 8), Güney Kıbrıs (yüzde 8), Yunanistan (yüzde 6), İspanya (yüzde 3) ve Tayland (yüzde 2) izledi.

Tralevata.ru’nun verilerine göre, 2019 yazında Rusya’da popüler yurt dışı destinasyonlarına ortalama tur paketi fiyatı 92 bin rubleye (yaklaşık 1440 dolar) yükseldi. 2018 yazında bu fiyat 84 bin rubleydi. Bu sene tur paketi satın alan Rusyalı turistlerin yüzde 65'i "all inclusive" veya "ultra all inclusive" paketlerine rağbet gösterdi. Bu oran geçen sene yüzde 61 idi. 
  Tutu.ru sitesinin derlediği verilere göre, Rusya vatandaşlarının yüzde 58’i geçen yaz maddi sıkıntıları nedeniyle tatile gidemedi.

Rusya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi VTsİOM’un anketine katılan Rusyalıların yüzde 48’i ise ülkede son beş yılda halkın tatil yapabilmesi için daha iyi şartların oluştuğunu söyledi. Aksi fikirde olanların oranı yüzde 17. Yüzde 26’lık kesim ise şartlarda bir değişiklik olmadığını belirtti. (Türkrus.com)

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!