Türkiye’ye tatile gelen ve parası bitince sokakta kalan İngiliz turiste yardım eli

Türkiye’ye tatile gelen ve parası bitince sokakta kalan İngiliz turiste yardım eli

Marmaris'e tatile gelen İngiliz turist Sharon Webster (53), parası bitince 2 ay boyunca sokakta kaldı. Durumu öğrenen Marmaris Kaymakamlığı, Webster’a yardımcı olmak için bilet temin ederek ülkesine dönmesini sağladı.

İddiaya göre, eşiyle problem yaşayan iki çocuk ve 7 torun sahibi İngiliz Sharon Webster, sorunlarını atlatmak amacıyla geçtiğimiz temmuz ayında Marmaris’e tatile gelerek bir otele yerleşti. 10 gün süreyle kültür ve mavi turlara katılarak dinlenen Webster, kredi kartı limiti ve parasını bitirdi. Konakladığı otelde bir süre ücretsiz kalan Webster, bir süre sonra otelden de atıldı.

İddiaya göre ailesinin maddi destekte bulunmadığı Webster, 2 ay boyunca Atatürk Caddesi'ndeki halk plajında kaldı. Çevredeki esnaf, Webster'in giyim ve yiyecek ihtiyaçları karşıladı. Webster'in durumunu esnaftan öğrenen Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy, harekete geçti. İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu'yla temasa geçen Kaymakam Aksoy ayrıca Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Esin ile de görüştü. Esin, İngiliz turiste ülkesine dönmesi için bilet temin etti.

Türkiye'de kalmak için vize süresi de dolan Webster, sağlık kontrolünden geçirilerek bir süre Belediye Huzur Evi'nde kaldı. Yapılan işlemler ve girişimler sonucunda Webster, 24 Ekim Perşembe günü karayoluyla, Dalaman Havalimanı'na ardından uçakla ülkesine gönderildi. Webster, destek veren Kaymakam Aksoy'a ve esnaflara teşekkür etti.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!