Otel

Tümü

Türkiye’nin en yaygın konaklama zincirleri: Anemon, Dedeman, Divan

Türkiye’nin en yaygın konaklama zincirleri: Anemon, Dedeman, Divan

Geçtiğimiz günlerde 24. oteli olan Dedeman Van Resort & Aquapark’ı açan Dedeman Hotels & Resorts, Türkiye’nin en yaygın konaklama zinciri mi?

 

Otel projelerine hız kesmeden devam eden Dedeman Turizm Yönetimi ile Didem Dede Şirketi arasında gerçekleşen iş birliğiyle gerçekleşen Dedeman Van Resort & Aquapark, grubu daha da büyüttü. Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, yaptığı açıklamada, halen 24’ü açık, 2023’te 53 otel ve 7.000 yatak kapasitesine ulaşacaklarını belirtti.

 

Turizm Databank’ın verilerine göre Dedeman Hotels ile birlikte popüler olan Anemon Hotels de Türkiye’deki en yaygın otel zinciri. Dedeman 20 şehirde 24 tesis ile Anemon da 20 şehirde 25 tesis ile öne çıkıyor. Onları 13 şehirde 16 tesis ile Divan Hotels izliyor. Aneman Hotels tesisleri 3 alt marka altında toplarken, Dedeman’ın 4 alt markası var.

 

Van şehrinde otel yatırımları artmaya başladı. Son olarak Dedeman Hotels & Resorts International bir otel açtı. Sırada kimler var? 

 

Tarihi değerlerin yanı sıra sınır ticaretiyle de öne çıkan Van şehrinde otel yatırımları artmaya başladı. En son olarak Dedeman Hotels & Resorts International yeni bir otel açtı. Sırada kimler var?

Turizm Databank’ın araştırmasına göre, 2024 yılı ve ötesinde Van’da açılacak oteller 4 ve 5 yıldızlı olarak sıralanırken, İpekyolu ve Edremit ilçelerindeki 5 yeni otelle 1 milyar TL’den fazla ticaret doğacak. Toplamda 1250 otel yatağının yapılacağı Van’da İnşaat, Meşrubat ve taşımacılık şirketleri öne çıkıyor.