TÜRKİYE'YE TUR YASAĞININ KALKMASI, BAĞIMSIZ RUS TURİST SAYISINI AZALTTI

TÜRKİYE'YE TUR YASAĞININ KALKMASI, BAĞIMSIZ RUS TURİST SAYISINI AZALTTI

Rusya'da Türkiye'ye tur paketi satış yasağının kaldırılmasının, bağımsız Rusyalı turistlerin sayısında birkaç yıl aradan sonra düşüşe yol açması bekleniyor.

Kommersant Gazetesi'nin haberine göre; Rusya'da, Ankara ile yaşanan uçak krizi sonrası uygulanan Türkiye'ye tur paketi yasağının kalkması sonrası, turlarla yurt dışına tatile giden turist sayısının geçen seneye kıyasla yüzde 25 - 35 artabileceği tahmin ediliyor.Promsvyazbank bankasının raporunda, tur paketi satın alarak tatile giden Rusya vatandaşlarının sayısının bu sene 1 - 1.5 milyon kişi artacağı öngörüldü.Bu nedenle tur operatörlerinden ve acentelerden bağımsız olarak, kendileri uçak bileti satın alarak ve otel rezervasyonu  yaptırarak yurt dışında tatile giden Rusya vatandaşlarının sayısının geçen sezona göre yüzde 2 - 3 azalabileceği tahmin ediliyor.Federal Güvenlik Servisi (FSB) Gümrük Dairesi'nin verilerine göre, geçen sene tatil amacıyla yurt dışına çıkan Rusya vatandaşlarının sayısı 9 milyon 870 bin. Bu kişilerin yüzde 57 - 59'unun tur paketi satın almadan tatile gittikleri hesaplanıyor.Rusya Turizm Ajansı Rosturizm ise organize turlarla yurt dışına çıkan Rusyalı turistlerin sayısının bu sene geçen yıla göre yüzde 10 - 15 artışla 12, 1 - 12, 7 milyona ulaşacağını tahmin ediyor.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!