TÜROFED Başkanı Osman Ayık: “Thomas Cook krizini de en iyi şekilde yöneteceğiz”



Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Thomas Cook’un iflası ve Türkiye turizmine etkilerini değerlendirdi.

Yaşanan gelişmenin çok arzu etmedikleri bir durum olduğunu söyleyen Başkan Ayık, “Ancak bu konuda çok da karamsar değiliz. Biliyorsunuz Thomas Cook’a kurtuldu, kurtulacak derken bugün üzücü haberi aldık. Thomas Cook, dünyada bilinen en eski tur operatörüdür ve dünyanın en önemli markalarından biridir. Tüm destinasyonlar gibi biz de bundan etkileniyoruz” dedi.

Birçok destinasyonu bu durumdan olumsuz etkileneceğini belirten Başkan Ayık “İngiltere’den Türkiye’ye 2.5 milyon turist geliyor. Başta Ege Bölgesi olmak üzere bütün turist gelen bölgeleri etkileyecektir. Yapılan açıklamalara göre Thomas Cook’in Türkiye’de yaklaşık 45 bin misafiri bulunuyor. Bu misafirlerin geri dönüşleri de ATOL tarafından karşılanacak. Geçmişe dönük alacaklarla ilgili ise belirsizlik var. Bu konuda Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Ersoy, yapılan çalışmalar ile ilgili bir açıklama yaptı. Tesisler için destek paketi üzerinde çalışmalar yapılıyor. Ancak biz turizmciler geçmişte olduğu gibi bugün de krizleri en iyi şekilde yöneteceğiz” diye konuştu. 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!