STK

Tümü

Ukrayna tamamen bitti, Rusya, beklenenin altında, Avrupa yükselişte

Ukrayna tamamen bitti, Rusya, beklenenin altında, Avrupa yükselişte

Antalya'da, 9 günlük Kurban Bayramı tatili ile turizm sektörü, ivme kazandı. Tesislerde doluluk oranı, yüzde 90'ı bulurken, kişi başı 500 liradan 15 bin liraya kadar tatil fırsatları sunuluyor.

500 LİRA’DAN 15 BİN LİRA’YA
Kurban Bayramı tatilinin 9 güne uzatılması ile turizm sektörü hareketlendi. 600 bin yatak kapasiteli turizm kenti Antalya'daki tesislerin, yoğun ilgi nedeniyle tamamen dolmak üzere olduğu belirtildi. 5 yıldızlı otellerin çoğu, yerli ve yabancı tatilcilere eğlenceli etkinlikler sunarken, iç piyasaya yönelik kampanyalar da düzenliyor. Bazı tur operatörleri ve acenteler, kendi finansmanlarını kullanarak, tatilcilere kredi ve taksitli ödeme imkanı sunuyor. Her bütçeye yönelik tatil imkanı sunulan kentte kişi başı 500 liradan 15 bin liraya kadar tatil seçenekleri bulunuyor. Otellerdeki doluluk ise günler öncesinden dikkat çekici seviyeye çıktı.

“YÜKSEK DOLULUKLA SEYREDİYORUZ”
Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, rakamların yüz güldürücü seviyede olduğunu söyledi. Serik ilçesi Belek bölgesindeki 5 yıldızlı otellerin neredeyse tamamen dolduğunu belirten Atmaca, "Okulların kapanmasıyla hareket başlamıştı. Şu anda yüksek dolulukla seyrediyoruz. Kurban Bayramı'nda sanırım tüm tesislerimiz dolacak. Antalya'da müthiş seçenekler var. 500-600 liradan başlayıp, 10-15 bin liraya yükselen fiyatlar var" dedi.

“UKRAYNA PAZARI TAMAMEN BİTTİ”
Ürün çeşitliliği sayesinde her bütçeye uygun hizmet verildiğini belirten Atmaca, tur operatörlerinin taksitli ve kredili ödeme seçeneğinin tatilcilerden ilgi gördüğünü söyledi. Atmaca, yerli kadar yabancı tatilcinin de turizmcinin yüzünü güldürdüğünü kaydedip, "Rusya ve Ukrayna savaşı nedeniyle Ukrayna tamamen bitti. Rusya, beklenenin altında seyrediyor ancak Avrupa pazarındaki rakamlar yükselişte” diye konuştu.