STK

Tümü

Ülkay Atmaca: “İyi bir yılbaşı görünüyor”

Ülkay Atmaca: “İyi bir yılbaşı görünüyor”

Yılbaşına yönelik rezervasyon hareketliliğinin yavaş yavaş başladığını belirten Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, otellerin birçoğunda süsleme ve eğlence programı hazırlıklarının tamamlandığını söyledi.

Rezervasyon taleplerine göre 2020'den daha iyi bir yılbaşı hareketliliği görüldüğünü anlatan Atmaca, “Şu anda talepler hem Rusya hem Avrupa hem de iç pazardan. Devam eden erken rezervasyon kampanyaları da var. İyi bir yılbaşı geçeceğini umuyoruz, önümüzdeki bir ay içinde biraz daha netleşecek ama iyi bir yılbaşı görünüyor" dedi.

Her otelin kendi konsepti ve misafir içeriklerine göre eğlence ve etkinlik programları hazırlığı yaptığını anlatan Atmaca, “Mesela bazı otellerde özellikle Türk misafirler için sanatçıların sahneye çıkacağı oteller var. Orası tamamen Türklere yönelik olduğundan, bu tür hazırlıkları var. Diğer tesisler de kendi misafir portföyüne göre farklı konseptler hazırlıyor. Açık olan tesislerin hemen hemen tamamının dolacağını düşünüyorum. Çünkü geçen sene yılbaşında da öyle olmuştu, insanlar tatil yapmayı ve eğlenmeyi özledi" dedi.