STK

Ülkay Atmaca: “Sertifikasyon kriterlerini uygulamada çok zorlanmayacağız”

Tourism Today - Turizm Haberleri- Turizmden Haberler

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, TRT Haber’de açıklanan kriterlerle Türkiye turizminin yeni yol haritasını değerlendirdi.

Kriterleri uygulama anlamında sıkıntı yaşamayacaklarını belirten Atmaca: “132 maddelik bir sertifikasyon programı açıklandı. Bu kriterlerin çoğu, konaklama sektöründe zaten uygulanıyordu. Bu uygulamaları biraz daha kayıt altına alacağız. Zaten bu kriterleri hep birlikte hazırladık. Bu haftadan itibaren kriterleri hayata geçirmeye başlayacağız. Çok zorlanacağımız kriterler değil” dedi.

Açıklanan kriterlerde en önemli konunun sosyal mesafe ve eğitim olduğunu belirten Atmaca: “Kriterler içinde en önemli konu sosyal mesafe. Ortak kullanım alanlarında sosyal mesafeye dikkat edeceğiz” şeklinde konuştu.

Her şey dahil ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Atmaca: “Antalya geçen esene 15.8 milyon turist ağırladı. Bu turistler dünyada en iyi her şey dahil yapan şehre geldi. Açık büfe ve Her şey dahilden vazgeçmek mümkün değil. Ama bazı alışkanlıklarımızı değiştireceğiz” diye konuştu.

Başkan Atmaca, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Türk konaklama sektörü 25 yılda çok büyük deneyimler elde etti. Sertifikasyon sürecine uymak bizim için sorun olmayacak. Zaten yaptığımız uyguladığımız kriterlerdi. Sadece bunları kayıt altına alıp daha dikkatli olacağız.”

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!