STK

Ülkay Atmaca: “Turistler, otel ve turizmcilere alınan önlemleri soruyor. Kendimizi çok iyi anlatmalıyız”

Tourism Today - Turizmden Haberler - Turizm Haberleri

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, Koronavirüs’e karşı alınan önlemleri sormak için turizmcilere ve otellere çok fazla soru geldiğini belirterek “Koronavirüs ve bulaşıcı hastalıklara karşı şehrimiz ve otellerimiz çok ciddi önlemler aldı. Hastalıklara karşı güvenli olduğumuzu misafirlerimiz olacak kitleye iyi anlatmalıyız” dedi.

Otellere ve turizmcilere hemen hemen her pazardan çok fazla soru geldiğini belirten Bakan Atmaca: “Bu sorular genellikle Koronavirüs’e karşı alınan önlemler ile alakalı. Havalimanından, transfer araçlarına, Antalya’daki hasta sayısından hastane kapasitelerine ve konaklama tesislerinde alınan önlemlere kadar yoğun bir soru trafiği ile karşı karşıyayız.

Sektör olarak aldığımız önlemleri ve mevcut durumumuzu içeren bir sunum, bir video hazırlamamız çok ama çok fazla işimize yarayacaktır. Ana pazarlarımızda kendi dillerinde yapacağımız bu sunum ya da video kararsız kitlelere karşı çok etkili olacaktır. Hem acente ve tur operatörlerimiz hem de misafirlerimizi doğru bilgilendirmenin gerekli olduğunu düşünüyorum” dedi. 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!