ÜNAL, KRUVAZİYER TURİZMİNE YEŞİL IŞIK YAKTI

ÜNAL, KRUVAZİYER TURİZMİNE YEŞİL IŞIK YAKTI

İzmir Ticaret Odası (İTO) Başkanı Ekrem Demirtaş'ın gündeme getirdiği uçaklarda olduğu gibi kruvaziyer gemilerine de destek verilmesi talebine Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, yeşil ışık yaktı.

İTO heyeti Ankara'da Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ı ziyaret etti. Yeniasır'ın haberine göre Demirtaş, "Turist getiren uçaklara verilen teşvik, kruvaziyer gemilerine de verilmeli. Ayakbastı paralarını da biz ödemeyi planlıyoruz, o zaman gemi başına 9-10 bin dolarlık teşvik olur ki bu da çok etkili olur" dedi. Kruvaziyerlere destek konusunun gündemlerinde olduğunu belirten Ünal, konuyu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım başta olmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ve Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ile de görüştüklerini söyledi. Ünal, yabancı kruvaziyer şirketlerinin temsilcilerinin katılımıyla da bir toplantı yapacaklarını belirtti.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!