Genel

Vefat eden Antalyalı turizmci Ali Babacanoğlu, organları ile hayat verecek

Vefat eden Antalyalı turizmci Ali Babacanoğlu, organları ile hayat verecek

Antalya’da baş ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede beyin kanaması geçirdiği belirlenip ameliyat edildikten sonra yoğun bakımda hayatını kaybeden turizmci Ali Babacanoğlu’nun (46) organları ailesinin isteği ile organ nakli bekleyenlere can olacak.

Antalya'da turizm taşımacılığı sektöründe faaliyet gösteren Turse’nin Genel Müdür Yardımcısı Ali Babacanoğlu, bir süredir yaşadığı baş ağrısı şikayetiyle özel bir hastaneye gitti. Tetkikler için hastaneye yatırılan Babacanoğlu burada fenalaşınca Op. Dr. Ömür Okan Cinemre tarafından acil ameliyata alındı. Beyin kanaması geçirdiği anlaşılan turizmci, operasyonun ardından yoğun bakıma alındı.

Evli ve bir kız babası Babacanoğlu'nun, 5 gün sonra beyin ölümü gerçekleşti. Özel bir okulda öğretmen olan eşi Zuhal Babacanoğlu ile kızı Derin, gözyaşına boğuldu. Aile, Babacanoğlu’nun organları bağışlama kararı aldı. Bağış kararı, özel hastane tarafından Sağlık İl Müdürlüğü'ne bildirildi. Koronavirüs (Covid-19) testi negatif çıkan Babacanoğlu'nun organları, Sağlık Bakanlığı sisteminden gelecek bilgiye göre alınacak.

Antalyalı turizmci Babacaoğlu, organların alınmasının ardından yarın Kurşunlu Mezarlığı'nda defnedilecek.

DHA - Ahmet İstek