Otel

Tümü

Volkan Şimşek: “Türk turizmi, dünya turizminin vazgeçilmezidir”

Volkan Şimşek: “Türk turizmi, dünya turizminin vazgeçilmezidir”

Geçtiğimiz günlerde Antalya’da düzenlenen Last Minute Fair Turizm Pazarlama Fuarı’nda açıklamalarda bulunan TUI Russia Fun & Sun Hotel Grubu CEO'su Volkan Şimşek Covid-19 konusunda başarılı bir sınav veren Türk turizminin dünya turizminin vazgeçilmez bir parçası olduğunu söyledi.

Volkan Şimşek şu açıklamalarda bulundu:

- Turizme inanıyoruz. Turizme bizden başka birçok insanın inandığını da bu fuarda gördük.

- Fuardaki bu yoğun katılım, yurt dışından gelmiş bin 500’den fazla acentacı Türkiye’ye ne kadar yoğun ilgi olduğunu bariz bir şekilde gösterdi. Bu bağlamda
Türkiye dünya turizminin vazgeçilmez bir parçasıdır.

- Şu anda kriz sadece turizm camiasını etkilemiyor bütün dünyayı etkiliyor. Bütün dünya şu anda bloke olmuş durumda. Ama bu blokeyi en hızlı kıracak olan ülke yine
Türkiye olacaktır. Çünkü turizmcimiz çok fleksible. Çok çabuk yapılanabiliyoruz. Çok çabuk sorunlara çözüm buluyoruz. Önlemleri alıyoruz.

- Geçen sene
Covid-19 ile bir yıl geçirdik. Ama buna rağmen çok ciddi bir sınav verdik. Dünyada turistler Türkiye’nin Covid-19 konusunda başarısını biliyorlar. Biz bu işi iyi çözüyoruz. Ekiplerimiz bu konuda deneyimli. Otellerimiz sertifikalı.

- Ülkemiz yurt dışındaki bu ambargoların kalkar kalkmaz normal hayatına geri dönecek ve turizmde yine rekorları yazacağız.

Haber – Halil Öncü