Volkan Şimşek: “Türkiye’de otel yöneticiliğinin bir kanunu olmalı”

Volkan Şimşek: “Türkiye’de otel yöneticiliğinin bir kanunu olmalı”

Antalya Turizm Fuarı’nda Turizm Otel İşletmeciliği’ni değerlendiren Perili Bay Resort Hotel’in işletmecisi Volkan Şimşek “Otel yöneticiliğinde artık bir Türk ekolü oluşturulmalı” dedi.

Yıllarca otel yöneticiliği yaptığını ve bu sene ise işletmeciliğe adım attığını belirten Volkan Şimşek, “Otel yönetimi konusunda söyleyecek çok şey var. Otel yöneticiliğinde Türk otelciliği ekolünün oluşması gerekiyor. Önceden İsviçre otelciliği çok büyük bir ekoldü ama artık o ekol bitti. 90’lı yıllarda bir patlama yaşadık ve otel yöneticiliği konusunda artık bir yerimiz var. 2010 yılında POYD Başkanı iken İsrailli otel yöneticileri beni İsrail’e davet etti ve Türkiye’nin turizmde yarattığı mucizeyi anlatmamı istedi. Dünyaya akıl satan İsrailliler Türk otelciliğini anlatmamı istedi. Otel yöneticiliğinde artık bir Türk ekolü oluşturulmalı. Günümüzde Türk otel yöneticilerine talep yüksek. İçten misafirperverliğimiz ve 24 saat işin içinde kalmamız başarıyı getirdi. Bizler mesai dışında da oteli yaşadık. Mesai bitti ama çalışmaya devam ettik. Türkiye’de otel yöneticiliğinin bir kanun ile çerçevelenmesi gerekiyor. Otel yöneticilerinin bir statüsü yok. Türkiye’de herkes otel yöneticiliği yapabilir. Otel müdüründe vasıf ve diploma aranmıyor ama bütün sorumluluk yine otel müdüründe. Türkiye’deki oteller hak ettikleri gibi yönetiliyor mu? Bence Türk otelciliğinde en önemli konu budur” dedi.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!