Volkan Yorulmaz: “Yerli turistin önemi bir kez daha ortaya çıktı”

Volkan Yorulmaz: “Yerli turistin önemi bir kez daha ortaya çıktı”

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz, “Bir kez daha yerli turistin önemi ortaya çıktı” dedi.

Koronavirüs ve turizme etkilerini değerlendiren POYD Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz, “Beklentimiz, virüs konusunun Nisan sonuna kadar hayatımızdan çıkmasıdır. Otellerimiz bu bekleme sürecinde hazırlıklarına konsantre olacak” dedi.

Virüs ve bulaşıcı hastalıklara karşı alınabilecek bütün önlemleri aldıklarını belirten Yorulmaz, “Oteller, alınabilecek, yapılabilecek ne varsa önlemlerini alıyor. Hijyen ve temizlik çalışmalarının yanında personelimize eğitimler veriyoruz” şeklinde konuştu.

İç pazarın önemine vurgu yapan Volkan Yorulmaz, “Yerli turistin önemi bir kez daha ortaya çıktı. Bu pazarı daha fazla önemsemeliyiz. Bu pazara daha fazla konsantre olmamız gerekiyor. Şimdi pasta daraldıkça o pastadan pay almak için herkes agresif bir şekilde saldıracak. Bugüne kadar iç pazarı tesisine almamış oteller ancak ve ancak fiyatla fark yaratabilecek. Bir fiyat rekabeti yaşanacak. İnşallah konu bu noktaya ulaşmaz” diye konuştu.

Daha önce de çok kriz yaşadıklarını ve her şeye hazırlıklı olduklarını ifade eden Yorulmaz, “Tüm dünyada bir panik havası var. Ancak yapacak bir şey yok. Bizlik bur durum değil bu. Panik olsak da bir şey değişmeyecek. Bekleyip göreceğiz” dedi.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!