Wyndham Hotels, Türk turistin akın ettiği bölgelerde 15 yeni otel açacak

Wyndham Hotels, Türk turistin akın ettiği bölgelerde 15 yeni otel açacak

Dünyanın en büyük otel franchise veren şirketi, bölgedeki yeni açılışlarla marka arzını güçlendiriyor

Seksenden fazla ülkede 9 bin 200’ün üzerinde otel ve 20 markasıyla faaliyet gösteren, dünyanın en büyük otel franchise veren şirketi Wyndham Hotels & Resorts, dünya genelindeki otel portföyünü önümüzdeki iki yıl içinde Rusya ve komşu ülkelerde açmayı planladığı 15 yeni oteliyle büyütmeye devam ediyor. Yeni açılışlarla birlikte Wyndham Hotels & Resorts’un bölgede gösterdiği varlık önemli bir ivme kazanarak; 2021 yılı sonuna kadar Rusya, Gürcistan, Kırgızistan, Kazakistan ve Özbekistan’ın da aralarında olduğu bazı önemli pazarlarda 35 faal otel ve 5 bin 700’ün üzerinde odaya ulaşacak. 

Gürcistan bölgesindeki iddialı büyüme planı çerçevesinde, yalnızca Gürcistan’da yedi yeni otel ve bin 300’ün üzerinde oda Wyndham portföyüne katılacak. Yeni açılışlarla şirketin Tiflis ve Batum’daki mevcut varlığı güçlenirken, Wyndham Hotels & Resorts’un faaliyet gösterdiği noktalara Kutaisi ve Goderdzi de eklenecek. Yeni oteller arasında, ülkenin güneyindeki bir kayak merkezi de yer alacak. Gürcistan pazarına 2016 yılında bir otel ile giren Wyndham, Wyndham Grand® ve Ramada Encore® by Wyndham markalarını da Tiflis’e kazandırarak pazarda güçlü bir ivme yakaladı. Şirket, aralarında Wyndham Garden®, Ramada®, TRYP® by Wyndham ve tasarım odaklı ekonomi sınıfı markası Super 8® by Wyndham’ın da bulunduğu farklı segmentlerden otel markalarıyla bu pazarda önümüzdeki iki yıl içinde 10 otele ulaşmayı planlıyor. 

Rusya Wyndham Hotels & Resorts’un Rusya’da büyüme planı çerçevesinde, ülkede genelinde mevcut altı Ramada by Wyndham oteline önümüzdeki yıl Kislovodsk’ta yeni bir otel daha eklenecek ve Ramada by Wyndham markasının portföyü güçlenmeye devam edecek. Wyndham buna ek olarak Yekaterinburg’da yeni inşa edilen bir oteli 2020 yılında açarak Ramada Encore by Wyndham markasını pazarla buluşturacak ve ayrıca 2025 yılına kadar St. Petersburg’da bir açılış daha yapmayı bekliyor.  

Kazakistan ve Özbekistan Wyndham Hotels & Resorts, biri tatil köyü Burabay, diğeri Çimkent şehrinde olmak üzere 2020’de iki otel daha açarak Kazakistan’daki güçlü büyümesini de sürdürüyor. Özbekistan’ın başkenti Taşkent ve tarihi Buhara kentinde açılacak yeni oteller de şirketin portföyüne katılan oteller arasında yer alacak. 

Wyndham Hotels & Resorts EMEA Başkanı ve Genel Müdürü Dimitris Manikis, şunları söyledi: “Bu bölge, hızla büyüyen şehirleri ve büyüleyici manzarasıyla sektörümüz açısından cazip ve çeşitli fırsatlar sunuyor ve biz de bu pazarlardaki varlığımızla büyük bir gurur duyuyoruz. Keşfedilmeyi bekleyen, gelişmekte olan ziyaret noktalarının bolluğu ve hem uluslararası, hem de yurt içi ziyaretçilerin artmasıyla birlikte bu bölge için önemli bir potansiyel görüyoruz. Genişleme planımız, yüksek kalitede konaklama imkanları için artan talebi karşılamakla kalmayıp, bölgede nereye seyahat etmek isterlerse istesinler tüm ziyaretçilerin ihtiyaçlarına cevap vererek, otelde konaklamayı herkes için mümkün kılma vizyonumuzu yansıtıyor.” 

Bu bölgede en son açılan otellerden bazıları şunlardır:  Ramada by Wyndham Bishkek Centre, Kırgızistan – 2019 yılının Temmuz ayında Kırgızistan’ın başkenti ve en büyük şehri Bişkek’te açılan bu otel, Wyndham’ın ülkedeki ilk oteli olma özelliği taşıyor. Misafirlere Bişkek merkezinde modern konaklama hizmetleri sunan otel, Devlet Tarih Müzesi ve diğer turistik noktalara, üç farklı restoran ve barlar gibi çeşitli tesislere yakın bir noktada bulunuyor.                                                                                                      Wyndham Grand Tbilisi, Gürcistan – Tiflis kentinin belli başlı turistik bölgelerine kısa bir yürüme mesafesinde bulunan bu otel 2019 yılının Mayıs ayında açıldı ve 158 şık oda ve suit odası ile misafirlere hizmet veriyor. Otelin beş adet tam donanımlı konferans alanı, rahat bir lounge barı ve üç restoranı bulunuyor. Otelin lobisinde bulunan, 22 metrelik özel sipariş avizesi ve kentin nefes kesen manzarasına bakan balo salonu, oteli üst düzey etkinlikler için ideal kılıyor. 

Bu bölgede gelecek dönemde açılacak otellerden bazıları şunlardır: 
Ramada Encore by Wyndham Yekaterinburg, Rusya – Bir alışveriş merkezi ve çok amaçlı konferans merkezinin de dahil olduğu karma bir tesis olarak tasarlanan bu proje, Rusya’daki ilk Ramada Encore by Wyndham oteli olacak ve otelin 2020’de açılması bekleniyor. Otelin 214 odası, bir konferans salonu, fitness merkezi, çeşitli yeme-içme noktaları, lounge alanı ve büyük bir otoparkı bulunacak. Bunların hepsi, Yekaterinburg’un tren garına, iş ve tarihi merkezlerine kolayca erişilebilen merkezi bir noktasında yer alacak. 

Ramada by Wyndham Tbilisi, Gürcistan – Ülkedeki ilk Ramada by Wyndham oteli olacak bu yeni tesis 2020’de açılacak ve Tiflis merkezinde, şehrin en gözde noktalarından biri olan ve tarihi ve modern merkezlerini birbirine bağlayan Melikişvili Caddesi’nde yer alacak. 125 odalı bu otel, şehrin konser salonu ve ziyaret edilecek diğer noktalarına yakın bir konumda yer alacak ve uluslararası kalite standartlarını yerel dokuyla bir araya getirecek. Otelde bir restoran, lounge barı, kış bahçesi, tam donanımlı bir fitness merkezi ve üç konferans salonu bulunacak.  

Ramada by Wyndham Kutaisi, Gürcistan – Gürcistan’ın en eski şehrinin kalbinde yer alan 275 odalı bu otel, Kutaisi’nin başlıca ziyaret noktalarından Beyaz Köprü yakınlarında yer alacak ve Bagrati Katedrali ve Rioni Nehri’nin panoramik manzarasına sahip olacak. 2021’de açılması beklenen otel, üç restoran ve barlarına ek olarak, 220 misafirin ağırlanabildiği büyük balo salonuyla toplantı ve etkinlikler için ideal bir seçenek teşkil edecek.  

Wyndham Garden Tashkent International Airport, Özbekistan – Havalimanının hemen yanında yer alan ve şehrin ana ulaşım bağlantılarına kolay erişim imkanıyla yeni inşa edilen bu otelin 2021’de açılması bekleniyor. Otelin 79 oda ve 29 suit odasının tamamı modern imkanlarla şık bir şekilde döşenmiş olacak. Otelde aynı zamanda bir sağlık merkezi ve spa, açık ve kapalı havuzlar, dört restoran ve barlar bulunacak. Wyndham Garden Tashkent, bir business lounge ve ofis alanına, üç toplantı salonu ve büyük bir otoparka sahip olacak.  

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!