Yabancı turistler, ANEX Tour ile Türkiye’nin güzelliklerini keşfediyor

Yabancı turistler, ANEX Tour ile Türkiye’nin güzelliklerini keşfediyor

Türkiye’ye en fazla turist getiren tur operatörlerinden biri olan ANEX Tour, Türkiye’nin turizm zenginliklerini misafirleriyle buluşturmaya ve Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlayama devam ediyor.

Son yılların gözde turizm zenginlikleri olan Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri’ne de turlar düzenleyen ANEX Tour, bu sene Göbeklitepe turlarına da başlarken dünya tarihi için büyük bir değer olan bu eseri 2019 ülke rehberi kapağına da taşıdı.

Konu hakkında açıklama yapan ANEX Tour Destinasyonlar Operasyon Direktörü Aydın Yasayacak, gelişen ve değişen turizm trendleri ile birlikte hem misafirlerden gelen talepler üzerine, hem de ülke tanıtımını artırmak için sürekli yeni arayış içinde olduklarını söyledi. Yasayacak: “Bu anlamda 2017 yılından bu yana, ANEX Tour olarak misafirlerimizin beğenisine içinde Salda Gölü ve Lavanta tarlalarını barındıran birçok tur sunduk. Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölü, bu turların açılmasıyla birlikte ilgi odağı oldu. Öyle ki, sadece 2019 yılında ANEX Tour olarak bölgeye 36 bin 600 ziyaretçi götürdük. Birçok tur ile kombine ettiğimiz Salda Gölü ve Lavanta tarlaları üst segment misafirlerimiz tarafından da büyük ilgi görüyor” dedi.

Doğayı koruma ve çevreci misyonu ile Türkiye’nin elindeki bu potansiyeli koruyup, turizme kazandırmaya devam edeceklerini belirten Yasayacak, “Son yıllarda turizm faaliyetlerinde bulunan insanlar artık daha bilinçli ve bilgili. Temennimiz doğa harikası bu noktaların hep olduğu gibi doğal ve bakir kalması. Ayrıca bildiğiniz gibi, ANEX Tour olarak bu sene Göbeklitepe kültür turlarımızı başlattık. Türkiye’ye gelen her bir misafirimize Göbeklitepe’yi tanıtmak amaçlı 2019 ülke rehberi kapağında Göbeklitepe görselini kullandık. Topraklarımızda bulunan en eski medeniyetlerin kalıntılarını tanıtıp, turizme kazandırmak için çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!