YANGINLA KARARAN TURİZM MERKEZİNE 250 BİN FİDAN DİKİLDİ

YANGINLA KARARAN TURİZM MERKEZİNE 250 BİN FİDAN DİKİLDİ

Antalya’nın önemli turizm destinasyonlarından olan Adrasan'da geçtiğimiz yıl 24 Haziran tarihinde çıkan yangında zarar gören 200 hektarlık alan yeniden ağaçlandırıldı.

24 Haziran tarihinde Kumluca ilçesinde bir seranın içindeki malzemelerin boşaltılıp yakılması sırasında başladığı iddia edilen ve toplam 540 hektar alana yayılan alevler üç gün devam eden çalışma sonunda tamamen söndürülebilmişti. Erentepe ve Aslantaş mevkilerindeki iki yangın 27 Haziran saat 15.00 itibarı ile Adrasan yangını 27 Haziran saat 19.00 itibarıyla tamamen kontrol altına alınmıştı. Erentepe tarafında 300 hektar, Aslantaş tarafında 40 hektar, Adrasan tarafında da 200 hektar ormanlık alan tamamen yanmıştı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bugün sosyal medya hesabından Adrasan'ın yangın sonrası kararmış haliyle, ağaçlandırılmış haldeki bugünkü durumunun fotoğrafını paylaştı. Yangından hemen sonra yaptığı açıklamada yanan alanların kimse tarafından kullanılmayacağını ve yeniden ağaçlandırılacağının altını çizen Eroğlu, Adarasan'a 250 bin fidan dikildiğini duyurdu. Bakan Eroğlu paylaşımında "Yanan sahaları 1 yıl içerisinde ağaçlandırıyoruz. #Adrasan'daki orman yangınında zarar gören alanda 250.000 fidanı toprakla buluşturduk." notunu paylaştı.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!