Yangınlarla boğuşan Avustralya’da turizme 52 milyon dolar yardım yapılacak

Yangınlarla boğuşan Avustralya’da turizme 52 milyon dolar yardım yapılacak

Yangınlarla boğuşan Avustralya’da turizme 52 milyon dolar yardım yapılacak

22 Ocak 2020 Çarşamba

Avustralya’da yangınların kötü biçimde etkilediği turizm sektörünün toparlayabilmesi için hükümet finansal destek sağlayacağını açıkladı

Avustralya Hükümeti pazar yaptığı açıklamada aylardır süren yangınlardan kötü etkilenen turizm sektörünün toparlanabilmesi için finansal yardım yapacağını açıkladı.

Her ne kadar son dönemde yağan yağmurlar bir miktar rahatlama sağlasa da turizm sektöründe yangınlar nedeniyle şu ana kadar oluşan zarar 690 milyon dolara ulaştı. Adada yangınlarla bu ay 200 bin hektarlık alan kül oldu.

Kangaroo Island Safari ve Kangaroo Island Ocean Safari şirketlerinin sahibi Tony Coppins, "İnsanlar gelmekten vazgeçti" diyerek şubat ve mart rezervasyonlarının pek çoğunun iptal edildiğini ekledi. Hükümet yaptığı açıklamayla turizme 52 milyon dolar aktaracağını duyurdu.

Turizm Bakanı Simon Birmingham, "Uluslararası ziyaretçiler çok önemli ve özellikle Kanguru Adası ya da North Queensland gibi yerler için. Bu tip yerler çoğunlukla yabancı turistler tarafından ziyaret ediliyor ve bu nedenle turizmi mümkün olan en kısa sürede toparlamalıyız" ifadelerini kullandı. Birmingham, yurtdışından gerçekleştirilen rezervasyonların yüzde 30 ila 40 düştüğünü belirtti. Ülke içinden yapılan rezervasyonlarsa neredeyse yüzde 70 oranında azaldı.

Süregelen yangınlarda şu ana kadar 20 kişinin ve milyonlarca hayvanın hayatını kaybettiği tahmin ediliyor. 


Yorumunuz:


Sitemizde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Tourism Today’e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Copyright © 2006 - 2019 - Tüm hakları saklıdır. Tourism Today
VERACONN