Yatak bankalarının gövde gösterisi

Yatak bankalarının gövde gösterisi

Yatak bankalarının gövde gösterisi

07 Mayıs 2019 Salı

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde gerçekleştirilen Arabian Travel Market bu sene 28 Nisan – 01 Mayıs arasında World Trade & Exhibition Center’da ...

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde gerçekleştirilen Arabian Travel Market bu sene 28 Nisan – 01 Mayıs arasında World Trade & Exhibition Center’da kapılarını açtı. Fuar ilk 2 günü profesyonelleri ağırladığı gibi Dubai'nin şeyhi El Maktum’un direkt katılımı ile başladı.

Birleşik Arap Emirlikleri toplamda 11 milyon nüfusa sahip olup kişi başına düşen gelir 90.000 USD’dir. Nüfusun en yoğun olduğu 3 şehir neredeyse ülkenin tamamını temsil etmekte; bunlar Dubai, Adu Dabi ve Şarika’dır. Fuar genel yapısı itibariyle sadece buranın değil tüm Ortadoğu taleplerinin toplandığı bir ortam oluşturdu. İranlı acentelerin ve temsilcilerin de katılımı oldu.


Dubai fuarının özellikle yerleşik tur operatörleri yapısının diğer bölgelerdeki gibi olmamasından kaynaklı olarak ki bunu İran harici tüm Ortadoğu için söylüyorum, ağırlıklı yatak bankalarının, toptancıların ve online B2B acentelerin faaliyet gösterdiği bir fuar oldu. Bunlar dışında Avrupa yöneticileri ile sohbet etme ve pazardaki gelişmeleri değerlendirme fırsatımız oldu.

Görüşmüş olduğumuz bütün Ortadoğu acenteleri ofislerinde yer alan XML bağlantıları sayesinde kolayca satış yapabilmekte. Global GDS ağının en önemli aktörü olan Amedeus bağlı bulunduğu GDS sistemi dışına çıkacak hamlelere hazırlanıyor.

Dubai Fuarı gelişimi ile özellikle ITB Berlin ve WTA Londra‘dan sonra 3. büyük fuar durağı olmak adına önemli bir çaba içerisinde, şehrin fantastik ve cazibe merkezi yapısı ile katılımcı sorunu yaşamayan fuar, ileriki yıllarda da önemini ve etkisini artıracak gözüküyor.


Daha önce de değindiğim gibi Ortadoğu’da İran harici ülkelerde yerleşik operatör yapısının çok gelişmemiş olması dolayısı ile yatak bankalarının ve online kanalların çok aktif olduğu bu coğrafyada ileriki süreci dikkatlice takip ederek olumlu sonuçlar almaya devam edeceğimiz düşünüyorum.

Hakan Diribaş
Satış ve Pazarlama UzmanıYorumunuz:


Sitemizde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Tourism Today’e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Copyright © 2006 - 2019 - Tüm hakları saklıdır. Tourism Today
VERACONN