Yeliz Gül Ege: “Antalya’yı tek elden anlatan bir site yok”

Yeliz Gül Ege: “Antalya’yı tek elden anlatan bir site yok”

Skal Antalya, Eylül ayı geleneksel öğle yemeğini Ufuk Gezgin’in ev sahipliğinde Belek’teki Ela Quality Resort’te gerçekleştirdi. Yemeğin konuşmacı konuğu ise Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege oldu.

Tourism Today - Tuncay Sevin
Skal Antalya üyelerinin büyük ilgi gösterdiği yemekte konuşan ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, Destinasyon Yönetimi ve ATAV’ın yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 3. Turizm Şurası’nda Destinasyon Yönetimi konusunda “Turizm Ajansı” önerisinin dile getirildiğini hatırlatan Yeliz Gül Ege, bu önerinin doğru bir öneri olduğunu ve bunun hayata geçmesini beklediklerini söyledi.

Destinasyon yönetimini anlattı
Turizm destinasyonlarında topyekün destinasyon yönetimine odaklanılması gerektiğini belirten Ege, “Topyekün destinasyon yönetimine odaklanılmaması durumunda destinasyon yönetiminin mümkün olmayacaktır. Valilik bir tarafta dernekler bir diğer taraftan bir çalışma yapıyor. Herkes farklı bir bütçe ile çalışmalarını yürütüyor. Çok başlılıklar hedefe ulaşmak çok zor. Destinasyon yönetiminde ciddi bir örgütlenme olmalı. Destinasyon yönetimi ile sadece tanıtım değil kriz anlarında da yönetmelisiniz” dedi.

“Antalya’nın sitesi yok”
Yeliz Gül Ege açıklamalarına şöyle devam etti: “Arama motorlarına ‘Antalya’ yazarsanız ilk sırada Antalya Valiliği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin siteleri çıkıyor. Antalya’yı tek elden anlatan bir site ise yok. Valencia veya Barcelona örneklerine arama motorlarında bakacak olursak; bu iki şehri ayrıntılı bir şekilde tanıtan sitelerinin en başta çıktığını görürsünüz. Kemer ise Antalya’nın bile sahip olmadığı bir siteye sahip.” Ege, ATAV olarak yaptıkları çalışmalar hakkında da Skal Antalya üyelerine bilgi verdi.

Cüneyt Kuru: “Antalya’da 12 ay turizm yapmalıyız”
Skal Antalya Başkanı Cüneyt Kuru ise “Antalya’da turizm bitmez” diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti: “Antalya’da turizmi 12 yaymak için elimizden geleni yapmalıyız. Umarım, spor, toplantı ve 3. yaş turizmi ile sezon dışı dönemde açık olan otel sayımız daha fazla olur. Antalya’da turizmi 12 aya yayarsak destinasyonumuz daha da değerlenecektir” diye konuştu.

Yeni üyeler Gürocak ve Akovalı oldu
Konuşmaların ardından Skal Antalya’nın iki yeni üyesi Şinasi Gürocak ve Yiğit Akovalı’ya beratlarını ve rozetlerini Salih Çene ve Kaya Gürlersan verdi.

5 yeni Young Skal
Deneyimli turizmcilerin ardından Birce Şerbetçi, Memduh Can Ağıllı, Beyza Nur Koç, Melek Süt ve Ozancan Çomak da Young Skal üyesi olarak berat ve rozetlerini teslim aldı.

Toplantının sonunda Eylül ayında doğan Skal Antalya üyelerinin doğum günleri kesilen pasta ile kutlandı…

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!