YENİ YILDA TURİZM BIÇAK SIRTINDA

YENİ YILDA TURİZM BIÇAK SIRTINDA

Hürriyet Gazetesi yazarı Uğur Gürses, dünya genelinde yaşanan terör olaylarını değerlendirerek, "Bu eğilim 2016'da da sürerse turizmin hasar alacağı kayıp bir yıl olacak demektir" dedi.


Uğur Gürses'in, 'Yeni yılda turizm bıçak sırtında' başlıklı yazısının ilgili kısmını dikkatinize sunuyoruz:

Yeni yılla birlikte Rusya'nın kısıtlama ve ambargoları yürürlüğe girdi.

Bunlardan çok etkili biçimde hissedilecek olanı ise turizm kısıtlamaları olacak. Rusya'dan operatörler aracılığı ile toplu biçimde doğrudan turist akımı olamayacak.

Petrol fiyatlarındaki sert düşüşle girdikleri ekonomik kriz nedeniyle Rusya'dan Türkiye'ye gelen turist sayısı, 800 bin kişi azalmıştı. Hem de turist getiren charter uçaklarına 6-7 bin dolar teşvik vermemize karşın. Putin yönetimi, uçak krizi ile birlikte Türkiye'ye yıllık 3.5 milyona yakın turist getiren charter (tarifesiz) uçuşlarını yasaklayarak 'kökten' kısıtlamaya gitti.

Yazının tamamı için TIKLAYINIZ...

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!