YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN YENİ TUTKUSU HALİNE GELDİ

YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN YENİ TUTKUSU HALİNE GELDİ

Muğla'nın Ortaca ilçesine gelen yerli ve yabancı tatilciler, mavi yengeç avlayabildikleri turlara ilgi gösteriyor.

Dalyan Mahallesi'nde tatilciler, çamur banyosu, kaya mezarları ve caretta carettaları görme şansı yakaladıkları turların yanı sıra mavi yengeç avlayabildikleri turlara rağbet gösteriyor. Turlara katılanlar, oltalar ile Dalyan Kanalı'nda avladıkları yengeçleri tekrar suya bırakıyor.

Durgun geçen turizm sezonunda alternatif bir çözüm olarak mavi yengeç avlama turları düzenlediklerini belirten turizmci Özay Akdoğan, “Genelde Rus ve Türk müşterilerimizin en çok ilgi duyduğu mavi yengeç avcılığı, bu yıl su ürünleri kooperatifi ile birlikte mavi yengeç avcılığı yapılabiliyor” diye konuştu.

Turlara katılan yerli ve yabancı tatilciler için olta takımları hazırladıklarını aktaran Akdoğan, “Balık veya tavuk derisi ile yengeç avcılığı yaptırıyoruz. Tutmuş oldukları yengeçlerin büyük bir bölümünü denize atıyorlar. Özellikle dişi ve küçük olanları ayırıyorlar. Olgun olanlar ise restoranlarımızda pişirilerek, misafirlerimize ikram ediliyor” dedi.

Mavi yengeç avlamanın, bu sezon ilgi gören bir tur haline geldiğini dile getiren Akdoğan, saat 9 buçukta başlayan turlar ile plaj bölgesine giden tatilcilerin sazlıkların arasında yengeç avlayabileceklerini sözlerine ekledi.

Rusya’dan tatile gelen Pavel İvanov ise bölgenin eşsiz güzellikte olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Dalyan’ı çok sevdik, tur ve plaj çok güzel, burada en önemli nokta yengeçleri tuttuktan sonra onları geri bırakmamızdı. Bu güzel gün için herkese teşekkür ederim.”

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!