Yolcu trafiği yüzde 12 arttı!

Yolcu trafiği yüzde 12 arttı!

Geçen sezon ciddi oranda gerileyen kruvaziyer yolcu trafiği 2015'te yüzde 12.1 artarak 1 milyon 524 bine çıktı.

 
Turizm araştırmacısı Erol Karabulut tarafından yapılan çalışmaya göre, geçen sezon ciddi oranda gerileyen kruvaziyer yolcu trafiği 2015 yılında gelişme gösteriyor. 2015 yılının 9 aylık döneminde kruvaziyer gemilerinin yanaştığı limanlardaki toplam yolcu trafiği %12.1 artarak 1 milyon 360 bin seviyesinden 1 milyon 524 bine çıktı.

Ocak-Eylül döneminde en fazla yolcuya sahip olan İstanbul, % 32.2'lik yükselişle 498 bin trafiğe ulaşırken, 452 bin yolcu alan Kuşadası da %3 büyüme kaydetti.

Geçen yıl gerileme gösteren İzmir Alsancak Limanı yolcu trafiği de %2.4 artarak 189 bin kişiye ulaştı. Öte yandan Antalya Limanı trafiği %7 dolayında küçülme ile 125 bin yolcuya indi. Turistik merkezler içinde gerileme yaşayan diğer liman ise Çeşme oldu. (Turizmdatabank)

 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!