Yurtdışında Rusları en çok rahatsız eden davranışlar neler?

Yurtdışında Rusları en çok rahatsız eden davranışlar neler?

Yurt dışında tatil yapan Ruslar, gittikleri yerde kendi hemşerilerinin alkol aşkından, kötü niyetliliğinden ve başkalarına gülümsememesinden rahatsız oluyor.

Rusya'da faaliyet gösteren bilet satış portalı Biletix, Rusların yurt dışında diğer turistler ve kendi hemşerileri tarafından en çok hangi davranışlardan rahatsız olduğunu araştırdı.10 - 16 Nisan tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleştirilen ankete farklı cinsiyet ve yaştan bin 508 kişi katıldı.Ankete katılanlara ilk olarak "Hangi nitelikler ve eylemler bir turist veya bir turist grubuna karşı olumsuz bir tavır almanıza neden olur?" sorusu yöneltildi. Vatandaşların yaklaşık yüzde 20'si bu soruya "Personel veya yerel halkla iletişim kurmakta kaba olmak" şeklinde yanıt verdi.Ankete katılanlara birden fazla cevap seçme hakkı verildi. Verilen cevaplar ve oranları şöyle:Turistlerin bulunduğu yerde sorun yaratması - yüzde 14Yerel halkın gelenek ve göreneklerine karşı dikkatsiz davranmak - yüzde 13Diğer turistlere yönelik kibir - yüzde 12Alkol aşkı - yüzde 10Kötü niyetli olmak ve başkalarına gülümsememek - yüzde 8Düzensizlik ve yanlış yerde yemek yemek - yüzde 8Tüm zenginlik veya statüsünü gösterme arzusu - yüzde 7Herhangi bir maliyetle dikkat çekmek arzusu - yüzde 6Duruma göre giyinmemek - yüzde 4Araştırma, Rusların yurt dışında en fazla rahatsız olduğu şeyin yüzde 20 ile alkol aşkı olduğunu ortaya çıkardı. Yüzde 13 kendi hemşerilerinin kötü niyetli ve başkalarına gülmemesinden dolayı memnuniyetsizlik duyuyor.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!