ZAFER ALKAYA: “UMUDUMUZU ASLA KAYBETMİYORUZ”

ZAFER ALKAYA: “UMUDUMUZU ASLA KAYBETMİYORUZ”

AKTOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Cornelia Diamond Genel Müdürü Zafer Alkaya, “Sıkıntılı dönemler hep oldu. Asla umudumuzu kaybetmiyoruz. Hep pozitif olmak durumundayız” dedi.

TOURISM TODAY

AKTOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Cornelia Diamond Genel Müdürü Zafer Alkaya, Hollanda ve Avrupa pazarını değerlendirdi. Alkaya şöyle konuştu: “Hollanda pazarı bizim için çok önemli bir pazar. Bu fuara gelirken büyük bir umutla yola çıkmıştık. İstanbul saldırısı bizi çok üzdü. Bu olay umuyoruz ve diliyoruz ki bizi negatif anlamda etkilemesin. Ama mutlaka insanların kafasında bunlar sıkıntı yaratıyor. Bugün için bir netleşen resimden bahsetmek erken olur. Önümüzde önemli fuarlar var. Hollanda pazarı da o fuarlarda daha iyi şekillenecektir. Sıkıntılı dönemler hep oldu. Öyle bir dönemi yaşıyoruz yine. Ama bunu da aşacağımıza yönelik umudumuz sonsuz. Asla umudumuzu kaybetmiyoruz. Hep pozitif olmak durumundayız. Bu anlamda çaba gösteriyoruz.

Ülkemizin potansiyelini biliyoruz. Değerlendirilmesi gereken önemli bir potansiyelimiz var. Umutsuzluğa kapılırsak mesafe kat edemeyiz. Yarına umutla bakacağız. Çalışmalarımızı bu anlamda sürdürüyoruz. Tanıtımla ilgili nerede ne varsa biz oradayız. Cornelia ve ülkemizin bayrağını her yerde dalgalandırıyoruz. Umutla çalışmaya devam edeceğiz. Her sene aynı düşüncelerle yola çıkıyoruz. Bu sene en önemli argüman tabi ki Rusya pazarı ile yaşadığımız sıkıntı. Onun ikame edilmesi gerekiyor. Bu pazarın eksikliğinin doldurulması lazım. Bu nedenle Avrupa’ya daha fazla önem verip diğer alternatiflere de bakacağız. Şu an çok umutlu veya umutsuz olmak için erken. Bekleyip göreceğiz.”

 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!